times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 3500

Чому депутати обласної ради вимагають звіт голови обласної ради

Дата публикации: 14.05.2019 23:16

Недавно, 6 травня цього року, депутати обласної підписали вимогу до голови обласної ради Москаленко В.В. про її звіт на сесії обласної ради згідно ст..55 Закону України «Про місцеве самоврядування» та Регламенту Миколаївської обласної ради VII скликання. Адже там, чітко прописано, що голова обласної ради повинна не рідше як раз на рік звітувати на сесії обласної ради.

Єдиний звіт голови обласної ради VII скликання Москаленко В.В. - був у лютому 2017 року за 2016 рік. Тому вимога депутатів носить законний характер. 

Дуже прикро, що за останні роки Миколаївська обласна рада перетворилася в орган, який в ручному режимі управляється Миколаївською обласною державною адміністрацією, виконує всі її забаганки. Нині роль найвищого представницького органу області -  обласної ради – зведена до нуля. 

Депутати обираються до обласної ради, щоб представляти і відстоювати інтереси жителів нашої області. А насправді чиї ж інтереси представляє обласна рада? Відповідь загальновідома – чиновників обласної державної адміністрації.

Останній часом на сесіях обласної ради всі питання, без предметного вивчення, обговорення, внесення конкретних пропозицій – приймаються провладною більшістю депутатів по першій вимозі обласних чиновників.

Дійшли до того, що в телефонному режимі приймаються рекомендації постійних комісій... Ще трохи і на сесії не потрібно буде й їздити… По телефону проголосують...

За минулий рік тільки одна сесія обласної ради  -  була чергова. Всі останні  - позачергові, щоб швидко підняли руки і  проголосували…

Прикро, але депутати обласної ради, як і жителі області, часто й густо навіть не знають як спрацювала область за останні 5 років, яке маємо виробництво валового регіонального продукту? На скільки впало виробництво продукції у порівнянні з 2013 роком?

Яка кількість робочих місць є в області, чому маємо стійку тенденцію по їх скороченню,  не створюються нові робочі місця? Чому величезні борги по заробітній платі ростуть, чому значно скоротилися інвестиції в народне господарство області?

Не зрозуміло чому в жахливому стані наша медицина, дороги? Хто і що робить, щоб населення нашої області не скорочувалося катастрофічними темпами. Адже смертність у нашій області перевищує народжуваність майже в два рази! Останні роки щорічно населення області скорочується практично на 10-12 тис. чоловік. Тобто населення двох таких районних центрів, як мій рідний Єланець кожен рік зникає з карти області!

І це при тому, що в області діє програма соціально-економічного розвитку Миколаївської області до 2019 року включно.

Тільки хто ж контролює реалізацію цієї програми? Останній раз обласна державна адміністрація звітувала про її виконання в 2016 році! А ст..43 Закону України «Про місцеве самоврядування» зобов’язує обласну державну адміністрацію робити це щорічно! Проте  Закон не  виконується ?! 

Повністю відсутній контроль зі сторони обласної ради як за виконанням програми соціально-економічного розвитку області, так і за виконанням  інших рішень обласної ради. Питань до влади більш, ніж достатньо. Проте за останні три роки головою обласної ради жодного разу  не було поставлено в порядок денний сесій обласної ради питання звіту обласної державної адміністрації про виконання того чи іншого рішення сесії.

Пропозиції опозиційних депутатів,про необхідність звіту ОДА по виконанню програми розвитку автомобільних доріг, стану обласної медицини,  ряду медичних програм, звітів голови обласної державної адміністрації, обласної ради – головою обласної ради ігноруються… Немає ніяких звітів.

Окреме болюче питання – обласний бюджет. Обласна державна адміністрація маніпулює коштами обласного бюджету, при повній підтримці депутатів обласної ради від провладних фракцій. По великому рахунку розподіл коштів обласного бюджету здійснюється не на сесії обласної ради, а в тиші кабінетів обласної державної адміністрації…

Тому, про який дієвий контроль зі сторони депутатського корпусу за використання коштів обласного бюджету можна говорити!

Прикро, що систематично останні роки десятки, сотні мільйонів гривень державних субвенцій, обласних та  державних коштів - не використовуються на охорону здоров’я, освіту, на дороги. І це при тому, що там проблем – не початий край.

Обласні  і державні кошти часто-густо використовують на ті проблеми, які являються не головними для людей. Це і багатомільйонні фінансування Миколаївського аеропорту, програми мікропроектів,  басейнів, електронної Миколаївщини та багато чого іншого… Здійснюється фінансування цілого ряду питань, які допомагають посадовим особам в боротьбі за ті, чи інші депутатські крісла…Хоча люди все це прекрасно розуміють…

Нині є багато причин, за що необхідно критикувати нашу державну владу. Але загальновідомо, що чимало проблем можливо вирішувати на місцевому рівні. Як підтвердження цьому, значно краща ситуація у наших сусідніх областях і з дорогами, і з медициною, і з освітою…

Вимога депутатів про звіт голови обласної ради – це не тільки вимога Закону, а й нагальна потреба щоб найвищий в області представницький орган влади – Миколаївська обласна рада - нарешті почала працювати в інтересах наших людей. 

А от як деякі депутати обласної ради хочуть цього реального покращення роботи обласної ради - покаже найближча сесія обласної ради…

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Татьяна Демченко

Блоги автора: