times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 2583

Президенту України ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.А.

Дата публикации: 22.07.2019 16:24

Президенту України
ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.А.

 

Шановний Володимире Олександровичу!

 

Готовий взяти відповідальність за Миколаївську область на себе!

 

Миколаївщина кримінальна - неприємна, але цілком об’єктивна оцінка стану області. Знаю це, оскільки як голова Союзу юристів Миколаївщини десятиріччя борюсь в судах з правовим свавіллям, юридичним невіглаством, круговою порукою чиновників, зв’язками криміналу та людей в погонах. 

Впродовж більше як двох століть Миколаївщина була краєм суднобудівників та землеробів. На цей час ми втратили статус корабельного краю. Сільські райони в більшості втратили підприємства тваринництва. Економіка більшості районів – це суто вирощування зернових та продаж їх на експорт.

 

Чи можемо ми виправити ситуацію? Так!

 

Ми повинні поважати та пам’ятати тих, завдяки кому Миколаївщина посіла своє місце в історії України. З Миколаївщиною пов’язані імена більш як 100 адміралів. На Миколаївських верфях побудовані усі авіаносці Радянського Союзу. У Миколаєві протягом 100 років знаходився штаб Чорноморського флоту. З Миколаївщиною пов’язані такі видатні постаті як князь Григорій Потьомкін, адмірал Степан Макаров, адмірал Федір Ушаков, та інші, портрети яких прикрасять приміщення державних установ Миколаївщини.

 

Миколаївщина потребує додаткових векторів розвитку. Миколаївщина має в межах області більше сотні кілометрів узбережжя Чорного моря та Дніпровсько-Бузького лиману, корабельні майстерні, з яких почалося місто Миколаїв (нині це ДП «Миколаївський суднобудівний завод»). З Миколаївщиною пов’язана історія створення усіх радянських авіаносців, фактично вона була кузнею військово-морського потенціалу СРСР. Поєднання яскравої військово-морської історії та рекреаційного потенціалу теплого чорноморського узбережжя перетворить область на центр відпочинку для громадян України, республіки Беларусь, країн Прибалтики, Польщі та ін.

 

На Миколаївщині і зараз, попри законодавчі заборони, працюють чисельні ігрові зали, казино. Але замість поповнення бюджету, ці бізнеси поповнюють кишені окремих правоохоронців.

 

Ефективним буде створення туристично–рекреаційної вільної економічної зони на чорноморському узбережжі Миколаївщини, внесення змін до законодавства та легалізація фактично існуючого ігрового бізнесу.

 

На Миколаївщині неефективно використовується державна власність. Так, декілька десятків тисяч квадратних метрів нерухомості ДП Миколаївський суднобудівний завод (раніше Суднобудівний завод ім. 61 Комунара) у береговій зоні у центрі міста стоять напівзруйновані. Їх можливо використати як технопарк, базове місце для ІТ бізнесів. Будівлі, що не використовуються, можна передати іншим державним установам, які надають послуги людям, але при цьому знаходяться в орендованих приміщеннях (органи реєстрації, виконавчі служби та ін.). У причальної стінки заводу пришвартовано ракетний крейсер Україна, який неможливо ввести до строю як бойовий корабель, але який може стати музеєм «холодної війни» та одним з туристичних якорів Миколаївщини.

 

Необхідно сконцентруватися на створенні умов для приходу іноземних інвестицій в рекреаційну зону чорноморського узбережжя. Відтворення інфраструктури, насамперед мостів, доріг, вокзалів, аеропорту, якими до області зможуть дістатися відпочиваючі. Необхідно будівництво нового мостового переходу через р. Південний Буг, техніко-економічне обгрунтування на який зроблено ще 15 років тому.

 

Головним завданням є відновлення системи державного управління в області, фактично знищеної некомпетентним керівництвом за останні роки. Перетворення державних адміністрацій на сервісні центри по наданню послуг громадянам.

 

Обласна рада з самостійного органу місцевого самоврядування фактично повернулась до стану радянських часів, коли вона була придатком до обкому КПРС, а зараз перетворилась на відділ обласної державної адміністрації. Миколаївська область залишилась чи не єдиною в Україні, обласна рада в якій не повернула собі повноваження по розпорядженню комунальним майном, делеговані на початку двохтисячних років обласній державній адміністрації. Необхідно відновити самостійність цього органу місцевого самоврядування, повернувши депутатам право самостійно розпоряджатись спільною власністю громади та можливість впливати на розподіл бюджету, який нещодавно переданий чиновникам ОДА.

 

Не всі діючі чиновники, що працюють в адміністраціях, в змозі сформулювати конкретну ціль існування того чи іншого державного органу, хоча єдиною ціллю діяльності будь якої влади є надання сервісних функцій громадянам, а єдиним виміром здійснених реформ є людина. Потрібно вводити проектний режим роботи державних службовців, кожен із них повинен розуміти до якого конкретного результату приведуть його дії.

 

Союз юристів Миколаївщини – команда юристів, здатних виправити ситуацію в області. Адвокати, юристи завжди стояли в авангарді змін в суспільстві та державі. Ми рівняємось на такі особистості як Нельсон Мандела, Лі Куан Ю та Авраам Лінкольн. 
Ми включимо до команди реформ Миколаївщини активних діячів громадського сектору - професіоналів в галузях економіки, успішних підприємців, талановитих випускників ВНЗ, які замість виїзду за кордон зможуть реалізувати свій потенціал в органах державної влади.

 

Готовий очолити Миколаївську обласну державну адміністрацію!

 

З повагою,
голова Союзу юристів Миколаївщини, 
адвокат Максим КОВАЛЬ

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Максим Коваль

Адвокат, председатель Союза юристов Николаевщины, директор юридической компании "ОперЮрПом"

Блоги автора: