times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 2765

Глобальна проблема нестачі україномовних матеріалів для студентів вищих навчальних закладів та тих хто займається самоосвітою.

Дата публикации: 22.12.2018 18:37

     Існує глобальна проблема нестачі україномовних матеріалів для студентів вищих навчальних закладів та тих хто займається самоосвітою. 
Практична відсутність аудіо-книг, обмежена різноманітність електронних підручників та навчальних посібників в епоху розвитку цифрових технологій Вам здається чимось зовсім неймовірним? Але це э безстороннім фактом у нашій країні. 
     Кожен хто вирішить займатися самоосвітою, або пошуком необхідної кваліфікованої інформації з спеціалізованих дисциплін (наприклад з економіки та менеджменту) – зіткнеться з катастрофічною нестачею освітнього матеріалу на українській мові.
     На сайтах вузів можна переглянути списки рекомендованої літератури для самостійного вивчення дисциплін. Однак, зверніть увагу – більша частина підручників зі списку є російськомовними*. Тому що якісної альтернативи попросту немає навіть серед друкованих видань!
     Для російськомовної частини населення України це не є проблемою (наприклад – мені), проте – як користуватися цими підручниками абітурієнтам, які вчили або вчать лише українську мову? Як перенавчатися тим, хто здобував освіту на російській мові? Та як взагалі можна здобути кваліфіковані знання в умовах обмеженості джерел? 
     За 27 років Незалежності, та майже 5 років палкої пропаганди національно-патріотичного виховання Українців – МОН тільки нещодавно спало на думку розпочати проект розвитку цифрової освіти, але тільки для школярів, та і на нього нажаль коштів не вистачає. На діяльність органу управління - Національної агенції забезпечення якості вищої освіти, котру створено у 2014 року - у бюджеті 2019 року закладено лише 32,2 млн. грн., з яких 21 млн. грн. – на зарплатню співробітникам. 
     Останні роки політики і громадські діячі взяли жорсткий курс на тотальну українізацію. Вигадують та запроваджують антиконституційні закони, ініціюють скандальні реформи, що призводять до деградації освітньої системи. Вони так люто змагаються у гаслах за викорінення російського мовлення, що геть забули про головну свою мету – розвиток нації. Нікого з них не хвилює – як сформовані бібліотечні фонди наших вищих навчальних закладів, за якими підручниками проходить навчання. Не постає питання українського перекладу якісного навчального матеріалу, або формування нового.
     Деякі лялькові діячі, мабуть і не знають про фундаментальну роль бібліотеки для навчального процесу. Хотілося б звернутися до декотрих з них, та запропонувати вирішення цього питання:
Тим, хто так недолуго використав 4 мільйони гривень держбюджету на розпис стін у метрополітені в Києві – подумати глибше, та наступного разу направити гроші на створення відкритої електронної бібліотеки.
     А допомогти їм наповнити контентом даний ресурс може славнозвісна пані Лариса Ніцой. Наприклад - підключити своїх друзів-лінгвістів, та перекласти навчальну російськомовну літературу. Використати свою ораторську майстерність і домовитися з авторами - дати дозвіл на публікацію перекладу за помірною ціною або на альтруїстичній основі. Тим самим вона направить свою шалену любов до української мови в корисне русло. Це принесе більше користі ніж складання віршів, руйнуючих психіку наших дітей.

* Декілька прикладів рекомендованої літератури для навчання з вказанням відсотку російськомовного матеріалу: 

• Державний Університет комунікацій 81% http://www.dut.edu.ua/uploads/l_1249_95224796.pdf 

• Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Право міжнародної безпеки 59% http://library.nlu.edu.ua/index.php… 

• Сумський державний університет. Реклама ї звязки з громадкістю 42% http://pr.sumdu.edu.ua/?page_id=75 

• Хмельницький Національномий Університеті, кафедра економіки і менеджменту 33% http://dn.khnu.km.ua/dn/k_default.aspx?M=k0593&T=r6&st=0&L=1&fbclid=IwAR1eILIMT3PEM5eT-knahucadi-tcOZo_KelEuBzpOum6rHt6ML8nFhyxAQ

•ТОП 30 найкраPasteщих книг з фінансів, економіки та менеджменту в 2018 р за версією yakaboo.ua (19 из 30) 63% https://blog.yakaboo.ua/ekonomika-finansy-top-30/

https://www.facebook.com/lenysi4ka1/posts/1962284117141266 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги: