times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 3792

Частина депутатів обласної ради проти адміністративно-територіальної реформи

Дата публикации: 20.02.2019 17:35

В кінці минулого року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект про зміну меж існуючих районів Миколаївської області та їх укрупнення до 4, замість 19 існуючих.  Згідно з пропозиціями Уряду від 23.01.2019 року в Миколаївській області планується залишити всього три райони. Ці «благі наміри» влади прикриваються необхідністю здійснення адміністративно-територіальної реформи.

На сесії обласної ради 05.02.2019 року було прийнято Звернення до Верховної  Ради  та Кабінету Міністрів України  про зміни меж районів Миколаївської області, в якому депутати  «… виступили з різкою критикою щодо методів проведення Урядом процесу децентралізації…» та просили владу дати можливість по даному питанню «…провести громадські слухання на місцях та врахувати думку місцевих жителів, стосовно об’єднання з тим, чи іншим районом». Проект Звернення був підготовлений фракцією «Наш край» (кер.Кормишкін Ю.).

Особисто мною це Звернення розцінюється як імітація захисту інтересів жителів нашої області та загравання із діючою владою. Вважаю, що потрібно вимагати від влади не тільки проведення громадських слухань, а й висловити свою чітку позицію: а чи потрібна нині нашим людям ще одна реформа - адміністративно-територіальна?

         Частина депутатів обласної ради дане звернення не підтримали, так як мною було запропоновано у Зверненні  висловити позицію Миколаївської обласної ради, щодо недоцільності проведення  адміністративно-територіальної реформи  та  недопущення змін меж районів Миколаївської області на нинішньому етапі.

Аргументи проти адміністративно-територіальної реформи в Миколаївській області наступні:

  1. В нинішній непростий період в житті нашої держави – питання адміністративно-територіальної реформи, укрупнення районів, введення всіх міст області в новостворені адміністративні одиниці – далеко не  головне питання, від якого життя наших людей зміниться на краще;
  2. Питанням адміністративно-територіальної реформи людей відволікають від насущних проблем (ціни, комунальні тарифи, низькі пенсії та зарплати, та багато ін..). 
  3. Тягар від цих реформ ляже на плечі населення. Кожному мешканцю області потрібно буде викласти чималі кошти, щоб після цієї реформи переоформити свої власні документи, а також  документи на своє приватне майно;
  4. Більшість населення області на сьогодні не має змоги добиратися по бездоріжжю до майбутніх центрів укрупнених районів по причині тотального бездоріжжя. Варто зажадати від влади ремонту доріг, забезпечення транспортного сполучення населених пунктів області, а вже потім говорити про реформи.
  5. Дане питання сьогодні не на часі, адже далеко не у всіх районах створено об’єднані територіальні громади, як перший крок в реалізації адміністративно-територіальної реформи. ОТГ охоплено всього  близько 25% від усіх органів місцевого самоврядування області.
  6. Останнє  – а по значенню напевно перше: а що буде з Миколаївською                              областю, якщо буде створено 3 або 4 райони? Чи буде збережена область? Чи не   перетворимося ми  частково в Херсонську, частково Одеську чи Кіровоградську губернію, як це було до 1937 року (рік створення нашої області)?

На жаль, більшість депутатів обласної ради від провладних фракцій -  вищеозначені аргументи не почули і в прийнятому ними Зверненні до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України вони не були враховані.

Прикро, що людей таким чином вводять в оману.

Як приклад, нещодавно  в Єланецькому районі партія «Наш край», виступила з ініціативною заявою: ми не хочемо в Первомайський район, а бажаємо бути у Вознесенському районі! Ніби то від зміни майбутнього районного центру – збережеться Єланецький район!

Моя особиста позиція відносно  адміністративно-територіальної реформи, знищення цілого ряду районів в Миколаївській області  залишається не змінною – я категорично проти!

Можливо, колись це буде актуально, але однозначно не сьогодні…

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Татьяна Демченко

Блоги автора: