times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 16643

Ситуація вимагає змін: обласна рада має працювати на громаду

Дата публикации: 05.12.2019 09:25

Нинішня Миколаївська обласна рада VII скликання – найбільш безвідповідальна, корупційна,  нездатна на конструктивну роботу. Такої маси порушень Законів України, Регламенту в роботі обласної ради ніколи не було за всі часи нашої незалежної держави.

І це в той час, коли Миколаївщина катастрофічно втрачає свої позиції відомого на весь світ краю суднобудування, машинобудування, сільгоспвиробництва з налагодженим процесом переробки.

За останні роки маємо величезний спад виробництва валового регіонального продукту, скорочення капітальних інвестицій більше, як у два рази, тотальне безробіття… Закриваються підприємства, скорочуються робочі місця, ростуть борги по заробітній платі…

 Населення області катастрофічно зменшується - щорічно на 10-12 тис. чоловік, смертність перевищує народжуваність удвічі. Прикро говорити про рівень медицини, яку ми «відреформували» так, що людям вона практично недоступна…

Про жахливий стан доріг марно говорити. З кожним роком ситуація на дорогах області все більше погіршується. І це при тому, що сотні мільйонів гривень, виділених державою на ремонти доріг, щорічно використовуються або неефективно, або не використовуються взагалі. Не став винятком і цей рік – фінансування на дорогу Н-14 уряд нещодавно зменшив на 122 млн. гривень.

Виникає питання, а хто несе відповідальність в області за ситуацію, що склалась? Відповідь очевидна: обидві гілки влади – ОДА (виконавча) та Миколаївська обласна рада (представницька). 

Важко говорити про роль обласної ради, якщо рівень її роботи практично зведено до нуля. Відколи Москаленко В.В. обійняла посаду голови обласної ради, майже чотири  роки поспіль, усі рішення обласної ради  приймалися по першому бажанні ОДА - у режимі «позачергових» сесій - без підготовки, оприлюднення, обговорення, внесення змін, пропозицій. Це призвело до того, що нинішня обласна  рада  стала «ручним придатком» попереднього керівництва ОДА.

Головне завдання колишньої провладної більшості обласної ради зводилося до «дерибану» обласного бюджету. Усі кошти обласного бюджету розподілялись облдержадміністрацією шляхом одноособового розпорядження голови ОДА, а не колегіально, на сесії обласної ради. Стало звичною справою виділення коштів «потрібним» депутатам у «тиші кабінетів» ОДА. Про «депутатські кошти» на вирішення проблем своїх виборців – і говорити нічого: попереднє керівництво ОДА сказало, що їх нема і крапка. Хоча Закон говорить якраз навпаки…

Про який контроль зі сторони обласної ради за роботою виконавчої гілки влади можна говорити, якщо за останні три  роки на сесіях не було заслухано жодного (!!!) звіту облдержадміністрації. Востаннє про виконання рішень сесії, програм обласної ради ОДА звітувала у 2016 (!) році, коли губернатором був Меріков В. І.  

Така ситуація не влаштовує певну частину депутатів обласної ради, - які неодноразово вимагали від голови обласної ради Москаленко В. В. включити до порядку денного сесії її звіт; тільки у цьому році вже декілька раз пропонували розглянути питання про дострокове припинення її повноважень голови обласної ради VII скликання.

Проте голова обласної ради не тільки не звітує про свою роботу, що повинна робити по Закону щорічно, а елементарно унеможливлює сесійну роботу Миколаївської обласної ради.

Так, 26 листопада 2019 року Москаленко В. В.  не відкрила сесію через нібито «мінування» сесійної зали, своє погане самопочуття, раптове її зникнення і т. д.  Більш того, коли сесію обласної ради таки відкрив заступник голови обласної ради Кротов А. О. і депутати після вимушеної перерви намагалися працювати 29 листопада 2019 року – голова обласної ради заблокувала сесійну залу…

Такого в нашій області ще не було…

Частина депутатів, які нібито підтримують нинішню голову обласної ради, насправді елементарно хочуть отримати портфелі - хто вже має посади (для себе чи або своїх дітей), а кому обіцяні посади – заступників голови обласної ради, голів постійних комісій …

Тому в обласній раді склалось настільки серйозне становище, що переобрання самого голови обласної ради – замало. Необхідно повністю переформувати керівництво обласної ради, голів постійних комісій! Депутати повинні взяти на себе відповідальність і почати працювати в інтересах усіх жителів Миколаївщини.

Інакше вихід один – саморозпуск Миколаївської обласної ради.

Враховуючи те, що розпочав діяльність новопризначений голова ОДА,  все ще не втрачена  надія на відновлення процесу ділової конструктивної співпраці двох гілок влади у регіоні, відповідно до повноважень, які для кожної з них передбачає Закон.

Хочеться сподіватись, що нового голову ОДА не влаштує підкилимний стиль стосунків з представницькою гілкою влади, який Москаленко В.В. напрацювала протягом усіх чотирьох років з попереднім керівництвом ОДА.

Дуже хотілося б почути об’єктивну оцінку ситуації, що склалась у Миколаївській області від нового керівництва ОДА. Вважаю що, звіт Миколаївської обласної адміністрації по виконанню програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області сьогодні, як ніколи, актуальний. До слова сказати, останній звіт був майже 4 роки тому.

 Нормальна, ділова і конструктивна співпраця між облдержадміністрацією і обласною радою повинна стати нормою заради відновлення втрачених позицій та подальшого соціально-економічного розвитку нашої області.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Татьяна Демченко

Блоги автора: