times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 6072

До дня народження генерал-хорунжого УНР Олекси Алмазова

Дата публикации: 06.01.2015 19:01

Згадуємо, вириваємо з небуття і смерті, в життя і пам'ять – наших Героїв, побратимів Майдану і війни за Україну. Сьогодні говоримо про нашого земляка з міста Херсона, активного учасника визвольних змагань 1918-1921 років, генерал-хорунжого Армії УНР Олексу Алмазова. Він народився напередодні Різдва, в Святий вечір 6 січня 1886 року в Херсоні. Ріс активним, веселим, жвавим хлопчиком, любив справедливість, вмів її добиватись, мріяв стати військовим. Вчився в юнкерському, а потім в артилерійському училищі, і таки став військовим. В Першу світову війну був нагороджений усіма орденами до Святого Володимира та Святого Георгія.

 

З 1 січня 1918 року Олекса Алмазов – командир окремої кінно-гірської батареї Гайдамацького Коша Слобідської України. Учасник боїв за Київ проти більшовицької навали у січні 1918 року, біля Гребінки, за Лубни, Хорол, Полтаву, Харків, Кременчук, і в усіх боях він демонстрував дива військового мистецтва і мужності. В бою під Бердичевим  в лютому 1918 був поранений, але після лікування повернувся в армію.

 

15 березня 1918 року батарея Алмазова була реорганізована в Запорізький кінно-гірський гарматний дивізіон  військ Центральної Ради, на чолі якого він залишався до кінця визвольних змагань, і цей дивізіон у Дієвій  Армії УНР відтоді називався Алмазівським. На чолі цього дивізіону брав участь в успішному наступі Армії УНР на Вапнярку, в боях за Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Проскурів, Летичів, Вінницю, Київ. На початку квітня 1918 року дивізіон увійшов до складу Кримської групи Армії УНР, яка виконувала завдання по зайняттю Кримського півострова і взяття під свою команду кораблів в м.Севастополь.    Влітку 1919 відзначився в боях із Таращанською бригадою Червоної армії на Шумщині.

 

В липні-серпні 1920 гарматний дивізіон Алмазова вів бої з більшовицькими бандами на Тернопільщині, брав участь у першому зимовому поході Армії УНР.  3 серпня 1921 Олекса Алмазов був підвищений до звання генерал-хорунжого, а невдовзі був полонений і перебував у таборі для полонених українських вояків. На цьому його переможний військовий шлях був, на жаль, перерваний. Але його справа не пропала, визвольні змагання з більшовицькими бандами Путіна за Самостійну Незалежну Україну тривають. Вічна Пам’ять і Слава генерал-хорунжому Армії Української Народної Республіки Олексі Алмазову – героїчному учаснику визвольних змагань за Україну!

 

Герої не вмирають – здихають вороги! Здохни, ворог! Живи, Україно!         

 

Матеріал підготовлений головою історико-просвітницької секції Вітовського Українського товариства Віктором Мнихом.

                         

 

 

06 січня 2015 року                         Грудініна Наталя Миколаївна,

                                                        

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя



Самые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Грудініна Наталя Миколаївна

Блоги автора: