times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 6368

Славній пам’яті Героя України Олекси Гірника

Дата публикации: 22.01.2015 20:22

 Олекса Гірник народився 27 березня 1912 року у селі Богородчани на Івано-Франківщині в селянській родині. В гімназії вступив до Пласту, привозив заборонену літературу, читав людям «Кобзаря». Вступив в «Сокіл», «Просвіту» та ОУН. Коли його забрали до польського війська, він говорив тільки українською мовою. В 1937 році був засуджений на 5 років за український патріотизм. З в’язниці у вересні 1939   утік і почав шукати підпілля націоналістів. Знову потрапив на 8 років таборів за членство в ОУН і пропаганду – валить ліс за Уралом, працює у кар’єрах, в 1943 році знову втік. Працює землекопом, обліковцем, інженером, страждає від внутрішньої російської окупації.

 

В 70-ті роки Олекса Гірник сильно змінився – замкнувся в собі, наче щось задумав, таємно писав від руки тисячі листівок, які ховав у схованках. В ніч з 21 на 22 січня 1978 року біля могили Шевченка на Чернечій горі у Каневі спалив себе на знак протесту проти російської окупації і на знак 60-х роковин проголошення УНР – Дня Соборності. Він приїхав до Канева останнім київським автобусом. Пішки пройшов на гору 3 кілометри, дістав із сумки велику купу листівок: «Протест проти російської окупації в Україні!», «Протест проти русифікації українського народу!», «Хай живе Самостійна Соборна Українська Держава!», «Україна для українців!». Листівки він розкидав навколо себе, облився гасом і підніс запальничку. Йому було 66 років. Він спалив себе за Україну.

 

Аж ось тепер настали часи веселі, коли нарешті можна палити не себе, а рвати на шматки і палити проклятих російських фашистів. І полонених не брати! Як вони не брали полонених в Донецькому аеропорту – підірвали перекриття над пораненими кіборгами, і кого не придавило бетоном – добивали штиками. Як тепер водять побитих кіборгів по вулицях Донецька, і «мирні!» жителі б’ють наших Героїв ногами і добивають, і ставлять на коліна.

 

Тепер почалось пряме вторгнення російських регулярних військ на територію Суверенної України. Але навіть якщо зараз Українська Армія не здатна зупинити окупанта, і окупант просувається вглиб нашої території, остаточно це нічого не значить. Окупант не враховує саме того, що ми на своїй Богом даній землі, а він окупант,  і ця наша рідна українська, Богом дана, Земля буде горіти під ногою проклятого російського окупанта.

 

Вони влаштували на нашій землі пекло. Але вони ще не знають, що скоро в тому пеклі згорять! Свідок тому – Господь Бог! Слава Господу! Слава Україні!                             

 

 

 

 

     22 січня 2015 року                                       Грудініна Наталя Миколаївна,

                                                                            

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Грудініна Наталя Миколаївна

Блоги автора: