times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 6723

З Днем Матері, Мати-Україно!

Дата публикации: 09.05.2015 19:50

В другу неділю травня, в цьому році саме 10 травня, у всьому світі відзначається День Матері. В Україні офіційно – з 1998 року.    

 

Це свято в 1910 році започаткувала Анна Джарбіс з Філадельфії, відтоді воно святкується в Америці. До Європи Свято Матері прийшло після першої Світової війни в 1914 році. Війна тоді принесла в світ хаос і руйнацію моралі, звичку до загибелі людей. Треба було щось упорядковане, моральне, чисте, тепле, лагідне, домашнє – цим став День Матері. Адже ставлення до жінки-матері є показником моральності суспільства, його людяності і зрілості. Поступово це свято стало популярним у всьому світі. В Україні неофіційно, але фактично День Матері святкується з 1929 року – це рік активізації нашого національно-визвольного руху, рік створення Організації Українських Націоналістів (ОУН). Молодь, що ставала на цей шлях, схиляла голови перед своїми матерями, просила захисту у Матері Божої, славила Матір-Україну та йшла на боротьбу за неї.

 

       В Україні культ матері відомий з правіків, ще з трипільської доби – це богині Роду, Рожаниці, скіфські баби, це християнський культ Божої Матері, це безліч українських пісень, присвячених матері. Мати в розумінні нашого народу – це найсвятіше, що є у людини. Взагалі, в побуті, в родинних стосунках – у нас матріархат, на відміну від росіян. Все в українській родині вирішує жінка-дружина, жінка-мати. Історія України написана слізьми і молитвами українських матерів за своїх синів і дочок. Українська мамо! З твого серця, з твоїх рук, твоїм розумом, Добром і Любов’ю була зрощена наша Свобода, наше Життя! Шануй свою матір! Хто матір забуває, того Бог карає, того діти цураються, в хату не пускають. Не забувай свою матір! Вона завжди з тобою, в далекій і небезпечній Дорозі, в Успіху і в невдачах, вона думає про тебе, вона страждає за тобою, вона живе і вмирає з тобою. Вона завжди з тобою, сину!

 

Шануй Матір Небесну, Матір Божу, що є Матір’ю Сина Божого, Спасителя світу!

 

Шануй свою Матір Україну! Не забувай її, не зраджуй! Хто Батьківщину забуває, того Бог карає.

 

Живи, Матір-Україно! Живи, вірний син України!

 

З Днем Матері, Україно-Мамо!          

 

           

9 травня 2015 року                            Грудініна Наталя Миколаївна,  

                                                                       42-92-73   063-976-56-17

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:

Грудініна Наталя Миколаївна

Блоги автора: