times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 4932

Формування спроможних територіальні громади можливо лише добровільно!

Дата публикации: 28.10.2015 10:17

DSC01091

 

Саме к таким висновкам пришли 54 учасників триденного осіннього Форуму «Спроможні територіальні громади Миколаївщини». В рамках триденного Форму  відбувся круглий стіл «Дієва самоорганізація та участь селян у формуванні спроможних територіальних громад на Миколаївщині. Виклики, практики, перспективи» та дводенний тренінг в рамках «Школи громадянської дії. 


Учасниками Форуму сформовано пакет пропозицій до нової обласної програм реформування та розвитку місцевого самоврядування на 2016-17 роки. Також рекомендовано новому складу місцевих рад створити у своїх громадах належних правових та організаційно-правових умов для розвитку форм та механізмів місцевої демократії через ухвалення відповідних змін та доповнень. Зі свого боку експерти Фонду розвитку міста Миколаєва готові сприяти впровадженню в роботу місцевих рад кращих практик доступності, прозорості, відкритості та підзвітності громаді органів місцевого самоврядування.

 

Представники місцевої влади, громад з більшості районів області за круглим столом Форуму обмінялись думками щодо дотримання добровільності та результатів адміністративно-територіальної реформиПост-реліз круглого столу . Відеосюжет  щодо круглого столу

 

Перлиною Форму стало дводенне навчання у «Школі громадянської дії». Експерти та практики «Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на Миколаївщини», що створено Фондом розвитку м. Миколаєва запропонували насичену программу

Відеосюжет  щодо тренінгу. Фотозвіт тренінгу

Експерти та практики «Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії на Миколаївщини», що створено Фондом розвитку м. Миколаєва, зокрема, професор ОРІДУ НАДУ при Президентові УкраїниСергій Саханенко, експерти Фонду Тетяна Золотухіна та Тетяна Гвоздь  запропонували насичену програму, що містила:

  • по-перше, роз’яснення людською мовою ідеологію та плани реформ з формування спроможних місцевих громад згідно нових вимог законодавства України;
  • по-друге, практичні вправи — роботи над помилками та узагальнення кращих практик перших кроків формування спроможних місцевих громад у Миколаївської , Одеської та інших областей України. Зокрема, формування перспективних планів та паспортів об’єднаних громад, практики організації та результатів їх громадських обговорень;
  • по-третє, презентацію можливостей залучення ресурсів (кошти: ДФРР, державного бюджету, місцевих бюджетів та гранти міжнародних і місцевих донорів) для формування та розвитку спроможних територіальних громад.

Навчальні матеріали тренінгу

По результатам навчання представники сільських територіальних громад (сільський голова + громадський активіст) сформують власні проекти формування нових спроможних територіальних громад на основі самоорганізації та участі селян. А експерти Фонду протягом 2015-16 року допоможуть мобілізувати ресурси для їх реалізації.

Форум став черговим заходом трирічного проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» при партнерстві з Миколаївською обласною радою, Миколаївською обласною державною адміністрацією згідно рішення №7 Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 року «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».

 

Прес-служба ММГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

_______________________________________________________________________________________ Форму відбувся в рамках проекту ФРММ на тему: «Дієве безпосереднє народовладдя у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:

Михаил Золотухин

Председатель правления НГОО "Фонд развития города Николаева" с 2002 года. Заместитель председателя "Экспертно-общественного совета при исполнительном комитете Николаевского городского совета. Депутат николаевского городского совета пятого созыва.

Блоги автора: