times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 5989

Депутатське звернення щодо об'єктів соціальної сфери

Дата публикации: 25.11.2015 16:58

Депутатам Миколаївської

                                                                     обласної ради VІІ скликання

 

                                                                     Депутатам районних, сільських,

                                                                     селищних  рад Миколаївської області

 

                                                                      Голові Миколаївської обласної

                                                                      державної адміністрації

                                                                      Мерікову В. І.

                                                                   ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

         З початку  2015 р. сільські, селищні ради області (як і загалом у державі) згідно змін до законодавства втратили можливість отримувати бюджетоутворюючий податок - податок з доходів фізичних осіб.

         Це унеможливило фінансування ряду об’єктів соціальної сфери на селі із сільських та селищного бюджетів.

     На протязі поточного року на сесіях обласної ради, в засобах масової інформації, я неодноразово порушувала питання неможливості фінансування соціальних об’єктів на селі із сільських бюджетів та недопущення передачі цих об’єктів на баланси районних рад, так як  в подальшому це може призвести до їх закриття.

      Влада частково відреагувала. Були прийняті рішення сесій районних рад відносно делегування сільським, селищним бюджетам виконання повноважень на здійснення видатків районних бюджетів на одинадцять місяців 2015 р. для фінансування дитячих дошкільних закладів та закладів культури відповідно до Закону України «Про зміну до Бюджетного кодексу України».

         Це дало можливість сільським, селищним радам схвалити рішення  про прийняття зазначених вище повноважень, щоб протягом одинадцяти місяців цього року всі працівники дошкільних закладів та закладів культури районів отримували зарплату із районних бюджетів.

         Але одинадцять місяців минули дуже швидко.

Нині ж влада робить все можливе, щоб об’єкти соціальної сфери із балансів сільських рад все таки були передані на баланси районних рад.

         Для чого?

         Я неодноразово про це зазначала: для того щоб спочатку їх дійсно фінансувати, а потім за браком коштів – їх просто закрити. Адже для цього (після прийнятих Верховною Радою змін у законодавстві 28.12.2014 р.) тепер не потрібно рішення громади всього села про функціонування того чи іншого закладу. Така норма у законодавстві вже відсутня! Думка людей просто не враховується. Потрібно тільки рішення сесії ради, на балансі якої знаходиться об’єкт – так нині говорить Закон.

         Спочатку в сільських рад  забрали податки, далі – забирають дитячі садки, бібліотеки, клуби, Будинки культури… Ще далі – їх просто будуть закривати за браком коштів.

Навряд чи у депутатів районної ради не підніметься уверх рука за такі рішення, адже аргумент буде залізний – брак коштів на їх утримання.

         Не далі, як місяць тому назад під час виборів в органи місцевого самоврядування,  всі чиновники, кандидати в депутати всіх рівнів рад в один голос запевняли виборців: ми за те, щоб були сільські ради, щоб працювали всі об’єкти соціальної сфери! Ми за село!

         Вибори пройшли. І нині влада викручує руки головам сільським, селищним головам: передавайте дитсадки, клуби, бібліотеки -  інакше вам не буде  фінансування.

         Чиновники в один голос запевняють, що вони діють згідно Закону. Важко в це не вірити, хоча часто Закони читаються, як кому заманеться…

         Хочу всім нагадати, що головний Закон у нашій державі -  Конституція України. А ст. 53 Конституції говорить, що держава зобов’язана надавати громадянам безкоштовні послуги по отриманню шкільної та дошкільної освіти.

         Тобто, якщо коштів у місцевих органів влади не вистачає на утримання дошкільних чи шкільних закладів - держава зобов’язана надати їх у вигляді державної субвенції. Тому не треба шантажувати та залякувати сільські і селищні ради тим, що не будуть фінансуватися  заклади соціальної сфери, якщо вони не будуть передані на баланс районної ради. Конституцію ніхто не відміняв і, сподіваюсь, не відмінить.

         Пропоную:

  • облдержадміністрації, депутатам обласної ради VІІ скликання предметно вивчити дану ситуацію та вжити заходи відносно     недопущення скорочення мережі закладів  соціальної сфери на селі та забезпечення їх надійного подальшого функціонування;
  • сільським, селищним радам утриматися від передачі об’єктів соціальної сфери із своїх балансів на баланси районних рад;
  • депутатам  сільських, селищних, районних  рад детально  вивчити дане питання. Прийняти виважені рішення сесій сільських, селищних, районних рад, в результаті яких заклади соціальної сфери  не тільки будуть збережені, а й надійно будуть працювать в подальшому;
  • винести дане питання на розгляд громад сіл та селищ області, щоб донести до людей істинну ситуацію в разі, якщо об’єкти соціальної сфери  все ж таки будуть передаватися на баланси районних рад згідно прийнятих ними рішень.

Про вжиті заходи проінформувати мене, як депутата обласної ради,  в установлений Законом термін .

З повагою,

депутат обласної ради                                                                  Т. В. Демченко

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:

Татьяна Демченко

Блоги автора: