times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев

Просмотров: 4508

Про гучні скандали, бездоріжжя та важливі проблеми області

Дата публикации: 20.12.2017 21:17

1. Щодо можливого розпуску обласної ради.

 

Розпускати обласну раду якщо і потрібно було, то це слід було робити торік. Коли був дуже гучний скандал на всю Україну, що стосувався прийнятого рішення обласної ради по одному з кар’єрів на підставі «договорняків» з деякими сумнівними персонами. Чогось подібного з боку перших осіб, з якими, як правило, асоціюється обличчя депутатського корпусу конкретної каденції, - Миколаївщина за всю свою історію не пам’ятає. Обурювались виборці, дивувались ЗМІ, навіть Президент України на це зреагував, будучи з робочим візитом в нашій області.

 

Оце дійсно був прецедент. Зараз говорити про розпуск обласної ради, я вважаю, недоцільно. Сьогодні головна мета обласної ради сьомого скликання - її консолідація, об`єднання всіх здорових сил на вирішення сили-силенної вкрай важливих для обласної громади проблем.

 

2. Щодо оцінки роботи обласної ради.

 

Складно давати оцінку колегіальному органу, яким є обласна рада. Оцінку дають лише виборці. На мій же погляд, найвищий орган представницької влади в області не впливає суттєво на ситуацію у регіоні.  Він загруз у корупційних скандалах, нескінченних «договорняках», працює тільки по вказівці обласної державної адміністрації. Нинішній депутатський корпус ніяк не може вийти з-під  «щільної опіки» виконавчої влади області…

 

Нинішня обласна рада майже самоусунулась від контролю за рішеннями, які нею ж і були прийняті.  Чи хоч хтось із чиновників  відповів за невиконані рішення сесії обласної ради? На тому ж самому робочому місці залишились навіть ті посадовці ОДА, щодо яких було прийнято рішення сесії обласної ради про незадовільну роботу!  І це при  тому, що основний Закон нашої країни – Конституція України (ст. 144 ) гарантує виконання рішень місцевих рад!

 

Також відсутній елементарний контроль за такою вкрай важливою обласною програмою, як «Програма соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2015-2017 рр.» А дарма, адже ця важлива  програма закінчується у поточному році.

 

3.  Чому обласна рада показує низьку ефективність роботи.

 

Головною причиною малоефективної роботи обласної ради вбачаю наявність так званої «більшості», яка практично утворена зусиллями обласної державної адміністрації. До неї ввійшли декілька провладних фракцій обласної ради. І хоча ця «більшість» -  ситуативна, проте по ряду питань, у яких особливо зацікавлена ОДА – рішення приймаються миттєво… Не є секретом, що багато хто з депутатів обласної ради з числа «більшості» -  з таким станом справ не згодні.

 

Друга причина, а можливо вона й перша – це роль голови обласної ради. Не дивлячись на те, що обласна рада є колегіальним органом, від позиції керівника обласної ради, його спроможності об’єднати навколо себе депутатський корпус, налаштувати на конструктивну роботу – залежить багато, якщо не все.  Нинішній голова обласної ради позицію  кожного депутата, яка не співпадає з її позицією, або будь-яку критику, що прозвучала у сесійній залі, відверто сприймає  на свою адресу. Складається таке враження, що вона робить усе, щоб лише її особиста думка була «думкою» всього колегіального органу, а сесії проходили з миттєвим підніманням рук. При цьому часто й густо порушуються Закони про місцеве самоврядування, не витримується регламент роботи обласної ради. Обласна рада не використовує у своїй роботі таку форму контролю влади, як щорічні звіти голови облдержадміністрації, голови обласної ради, голів постійних комісій, як це передбачено законом України, регламентом обласної ради, положенням про постійні комісії обласної ради.

 

Останнім часом головою обласної ради введено в практику проведення позачергових сесій. Це не дає можливість депутатам предметно вивчати і обговорювати питання, вносити зміни і доповнення до проектів рішень. За два останні роки позачергових сесій проведено більше, ніж за всі попередні роки існування обласної ради разом взяті.

 

4. Щодо ситуації у міській раді Миколаєва.

 

Там ситуація ще складніша, ніж в обласній раді. У справі з імпічментом міського голови на сто відсотків вбачаю політику. Депутати міської ради навіть не означили в рішенні сесії міської ради чітко ті питання, які на їхню думку потребували термінового вирішення Миколаївським міським головою.  Не дали конкретні терміни на виконання порушених проблем.

 

Я не палкий прибічник Олександра Сєнкевича. Проте знаю напевно, що коли деякі депутати обласної ради  зверталися до нього з різних питань (приклад - нами приймались декілька рішень  сесії обласної ради, які стосувалися м. Миколаєва), - то ми завжди бачили у його діях бажання вирішити конкретну проблему. Значить, людина йшла на співпрацю з депутатським корпусом обласної ради. До речі, так само думають немало депутатів обласної ради. Але, як бачимо, певним політичним колам потрібне було інше…

 

5. Які проблеми є найбільш важливим для жителів Миколаївщини, і чи можуть депутати обласної ради вплинути на їх вирішення?

 

Люди звертаються до мене, як депутата обласної ради, найчастіше з таких питань, як незадовільний стан доріг, низький рівень надання медичних послуг та неможливість їх отримати через дорожнечу. Людей хвилює, як вони будуть лікуватися після прийняття Верховною Радою реформи медичної галузі. Багато питань пов’язаних із функціонуванням шкіл, дошкільних закладів, оптимізацією навчального процесу, створенням опорних шкіл, загрозою закриттю сільських шкіл, організацією належного харчування у школах…

 

Однозначно відповідаю: депутати обласної ради можуть і повинні приймати виважені, необхідні рішення, які б допомогли вирішити болючі питання, покращити життя наших земляків. А головне, зробити все необхідне, щоб ці рішення виконувалися не на словах, а на ділі.

 

6. Моя точка зору щодо проблем медицини області.

 

У лікарнях області катастрофічно не вистачає сучасного медичного обладнання. У цьому плані наша область програє навіть сусіднім областям.  Вже скільки сказано про те, що наші люди у лікарнях комунальної власності не можуть безкоштовно пройти обстеження. А за МРТ, КТ, іншу діагностику  - у приватних клініках вимушені платити значні кошти. 

 

Я вважаю ненормальною ситуацією, коли при наявності на 1 січня 2017 року  вільних залишків на рахунках усіх  місцевих бюджетів області понад 2 мільярди гривень, - ми не забезпечили виділення на медицину хоча б 10 відсотків від цієї суми. Тобто, вкрай необхідних 200 мільйонів,  щоб придбати найнеобхідніше для всіх лікарняних закладів області. Окрема тема - незадіяне дорого вартісне медичне обладнання. Його у лікарнях немала кількість, але воно простоює, хоч купувалось на кошти обласного бюджету не так давно. Причина - потребує капітального ремонту, а  коштів на ремонт у лікарні немає.

 

Це ж цинічна безгосподарність: у нашій обласній лікарні є сучасний магнітно-резонансний томограф (МРТ), але хворі люди не можуть ним скористатись. У попередні роки апаратура була придбана за кошти обласного бюджету, і на ремонт необхідно було виділити кошти також з обласного бюджету. Так не сталося. Тому скажу більше: на найближчу сесію облдержадміністрація внесла проекти рішень про надання згоди на списання майна Миколаївської обласної клінічної лікарні та обласного онкодиспансера. Отож, говорити про ремонт дорого вартісного обладнання не доводиться – його просто спишуть… А лікарі відправляють пацієнтів на обстеження у приватні клініки.

 

Важко зрозуміти, що заважає нашій владі, яка так бравурно доповідає про виконання і перевиконання місцевих бюджетів, збільшити видатки на безкоштовні ліки мінімум у два-три рази? Адже фінансові можливості більшості населення нашої області загальновідомі – коштів на ліки катастрофічно не вистачає, або і взагалі немає.

 

Судячи із свого досвіду, наголошую: однозначно депутати обласної ради можуть і зобов’язані впливати на всі проблеми, як у медичній галузі області, так і інших. Однак, на сьогодні, часто й густо у сесійній залі приймаємо рішення не з погляду доцільності та першочергової ваги, а з погляду політичних амбіцій, - то про що говорити?

 

7. По дорогах

 

Ми будемо доти мати погані дороги, поки ОДА не займеться цим питанням предметно, системно, а голова ОДА особисто не проявить політичну волю. От є політична воля зробити аеропорт - питання вирішується. Хоча досі невідомо: хто до нас прилетить, і куди ми полетимо.

 

На дороги нашої області за останні два роки витрачено більше мільярда гривень. Проте, на жаль, не маємо ні доріг, ні грошей. Коштів більше розбазарили і вкрали, ніж вклали у дороги, як не гірко про це говорити. Ситуація на дорогах області з кожним роком лише погіршується. І навіть ті кошти, які ми виділили з обласного бюджету, з місцевих бюджетів, а це більше 100 млн. грн., за два роки ситуацію не покращили.

 

Запропонований 7 грудня проект рішення сесії - елементарне окозамилювання. Він не забезпечував корінних змін наявної ситуації у Миколаївській області. Білими плямами залишались найголовніші питання, заради яких і скликалась сесія. У запропонованому проекті рішення немає чітких пунктів про те, що дороги знаходяться у дуже поганому стані, і відповідальність за це лежить на облдержадміністрації. ОДА та дорожні служби не продемонстрували депутатам конкретного плану дій щодо виходу з цієї дуже важкої, критичної ситуації, яка має місце у Миколаївській області на дорогах і державного, і місцевого значення. Не підготовлені зміни до Програми розвитку автомобільних доріг, хоча в цьому є нагальна необхідність.

 

У Програму вкрай необхідно внести докорінні зміни, починаючи з фінансування, адже на 2018 рік воно означено в межах 300 мільйонів гривень. Водночас, і губернатор, і представники дорожніх служб зазначали про те, що тільки на дві дороги (Дніпропетровську і Кіровоградську) необхідно мінімум 3 мільярди. А крім цих двох доріг у нас ще стільки не вирішених проблем. 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов.
Точка зрения редакции times.com.ua может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним.
Редакция не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителяСамые популярные блоги:


Выскажи свое мнение!

Татьяна Демченко

Блоги автора: