times.com.ua Таймс Николаев - другая правда про Николаев


Вы еще не видели уникальный бот🤖Украины?


Просмотров: 5808

Старі люди не потрібні: заражені старше 60 років можуть залишиться без ШВЛ

Дата публикации: 24.03.2020 11:16

Я працюю лікарем-інфекціоністом в одній із лікарень Полтавської області, й те свавілля, яке відбувається тут зараз, неможливо описати цензурними словами. Але я спробую. В нашій лікарні стоїть лише один апарат ШВЛ, але й той працює, так би мовити, "за настроєм". Через коронавірус нам обіцяли закупити ще один, але поки що - тиша. Замість цього прийшло розпорядження про те, що при призначенні ШВЛ хворим на коронавірус у важкому стані ми повинні віддавати пріоритет особам молодше 60 років. Тобто якщо доведеться вибирати між тридцятирічним хлопцем та бабусею, лікарі будуть зобов'язані вибрати хлопця, а бабуся залишиться без штучної вентиляції. І це при тому, що люди похилого віку переносять подібні захворювання набагато важче, ніж молодь, і саме для них коронавірус становить реальну загрозу. Мотивували все це тим, що треба рятувати та швидше ставити на ноги в першу чергу працездатне населення, бо у старих людей все одно мало шансів на одужання. Старики виявилися непотрібними.

Апаратів ШВЛ в країні дійсно дуже мало, витратних матеріалів для них ще менше. В деяких лікарнях вони числяться, але насправді сам апарат вже давно не працює. В середньому припадає по апарату на лікарню, у великих містах та адміністративних центрах, мабуть, трохи більше, в якій-небудь сільській лікарні може й зовсім не бути. ЕКМО взагалі можна знайти лише в яких-небудь приватних клініках та парі столичних лікарень.

Для мене, як для людини, яка складала Клятву лікаря України, все це звучить дико та нелюдяно. В мене самого літні батьки й вони теж у групі ризику. В нашій лікарні ці заходи ніхто не підтримує, але, як бюджетники, ми є залежними і нічого не можемо зробити. І лікарі, і медсестри - усі ми готові допомагати зараженим, поки вистачить наших можливостей та сил, але це не скасовує проблем із забезпеченням лікарень навидь найнеобхіднішим. Зараз у більшості лікарень банально немає адекватних засобів індивідуального захисту (до тих захисних костюмів, які нам надіслали, навіть доторкатися страшно). В країні жахливий дефіцит медикаментів, які необхідні для надання допомоги зараженим, і у випадку епідемії ліків теж на всіх не вистачить. Говорячи відверто, Україна на сьогодні не готова зустрічати епідемію коронавіруса.

Через це я закликаю усіх громадян України бути пильними та серйозно ставитися до епідеміологічної ситуації, яка склалася. Неухильно дотримуйтесь заходів профілактики, уникайте активних пересувань та місць скупчення людей і, щонайголовніше, піклуйтеся про своїх літніх батьків. Для старих людей зараження становить смертельну загрозу, а для держави їх лікування, я бачите, не представляє ніякого інтересу. Будь ласка, дбайте про своїх рідних, бо більше нема на кого розраховувати.


Самые популярные новости: